A Közalapítvány működése 2011 évben:

A 2004-ben pályázat útján elnyert\r\nrendezvénysátor helyszínt biztosít a közeli és távoli civil szervezeteknek\r\nismereteik bővítéséhez, hiszen rendezvényeiket még rossz idő esetén is bátran\r\nszervezhetik Rétimajorba. Különböző óvodás és iskolás csoportok tartják itt\r\ngyakorlati és elméleti óráikat, ismerkednek a környező növény- és\r\nállatvilággal, ismereteik és megfigyeléseik gyarapításával maguk is részeivé\r\nválnak ennek a gyönyörű környezetnek.

Természetesen ahhoz, hogy ez az\r\negyedülálló sárréti vízi- és növényvilág akadálytalanul fennmaradjon,\r\nfolyamatos gondozást igényel. Ez alatt az évenkénti szemétszedési akciókat, a\r\nNádor – és a Malom csatorna partjának bejárását is értjük.

Fontosnak tartjuk továbbá a környék\r\nlakosainak segítését, így az érdi Gyümölcskutató-és Dísznövénytermesztő Intézet\r\náltal adományozott gyümölcs- és haszonfákat az idei évben is kiosztottuk, hogy\r\na hátrányosabb helyzetben lévő lakosok is telepíthessenek gyümölcsfákat.

A Közalapítvány 2011-ben nagy\r\njelentőségű épületet adott át a legnagyobb célcsoportjának, az ifjúságnak. A\r\nMezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal 2056705520. sz. határozatával\r\nelfogadta és 50 237 460,- Ft támogatásban részesítette a több éve\r\ntervezett gyerektábor programunkat.

<p normal"="">Sáregres-Rétimajor, 2012. 05. 31.